All Products
-
Wear Resistant Steel Plate
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Seamless Stainless Steel Pipe
-
Weather Resistant Steel Plate
-
Shipbuilding Steel Plate
-
Tool Steel Sheet
-
Alloy Steel Plate
-
Boiler Steel Plate
-
Structural Steel Profiles
-
API Line Pipe
-
Colored Stainless Steel Sheets
-
Mold Steel Plate
-
Galvanised Steel Coil
-
Chris ThomasPERFECT!!!!!! high quality, arrived amazingly quick, I am very very happy with this order. Really, the best. thanks! -
Alp AydogduSerious and responsible seller, I recommend -
Yannis Sintosexcellent quality, as described. Great value for money. -
Philipp EggertProduct compliant and shipped quickly.
Keywords [ wear resistant steel plate ] match 176 Products.
5mm-120mm Wear Resistant Steel Plate ASTM DIN High Mechanical Strength
| Length: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade: | Nm400 |
| Standard List: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
10mm Wear Resistant Steel Plate NM500
| Product Name 3: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade: | Nm500 |
| Product Name: | 10mm NM500 Wear Resistant Steel Plate |
High Strength Wear Resistant Steel Plate Abrasion Resistant Coated
| Surface Treatment: | Coated |
|---|---|
| Package: | Standard Export Package |
| Thickness: | 3-120mm |
NM500 Wear Resistant Steel Plate Thickness 3-120mm
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
|---|---|
| Package: | Standard Export Package |
| Alloy Or Not: | Alloy |
AISI NM500 Wear Resistant Steel Plate wear resistant 400 Steel Plate
| Length: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Thickness: | 2~20mm |
| Standard 1: | AiSi, ASTM, |
Coal Lumbering Wear Resistant Steel Plate High Impact Resistant
| Length: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade: | Nm400 NM450 |
| Standard: | DIN, GB, JIS |
GB/T24186 Wear Resistant Steel Plate 18mm Thickness Coated Surface
| Product Name: | 18mm NM500 Wear Resistant Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | Nm500 |
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
1500-4100mm Width Wear Resistant Steel Plate
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Wear Resistant Steel NM360,NM400,NM450,NM500,NM550,NM600 |
| Width: | 1500-4100mm |
NM400Tuf NM450Tuf Wear Resistant Steel Plate Coated industrial
| Product Name: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade Level: | NM450Tuf |
| Standards: | GB/T 24186-2009 |


