All Products
-
Wear Resistant Steel Plate
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Seamless Stainless Steel Pipe
-
Weather Resistant Steel Plate
-
Shipbuilding Steel Plate
-
Tool Steel Sheet
-
Alloy Steel Plate
-
Boiler Steel Plate
-
Structural Steel Profiles
-
API Line Pipe
-
Colored Stainless Steel Sheets
-
Mold Steel Plate
-
Galvanised Steel Coil
-
Chris ThomasPERFECT!!!!!! high quality, arrived amazingly quick, I am very very happy with this order. Really, the best. thanks! -
Alp AydogduSerious and responsible seller, I recommend -
Yannis Sintosexcellent quality, as described. Great value for money. -
Philipp EggertProduct compliant and shipped quickly.
Keywords [ wear resistant steel plate ] match 176 Products.
Welding Weather Resistant Steel Plate 2-200mm Thickness
| Length: | 1000-12000mm |
|---|---|
| Width: | 1000-3000mm |
| Packaging: | Standard Export Seaworthy Package |
Thickness 2-200mm Weather Resistant Steel Plate For Construction
| Width: | 1000-3000mm |
|---|---|
| Length: | 1000-12000mm |
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
Hot Rolled Weather Resistant Steel Plate 1000-12000mm
| Processing Technology: | Hot Rolled, Cold Rolled, Etc. |
|---|---|
| Application: | Shipbuilding, Construction, Light Industry, Etc. |
| Packaging: | Standard Export Seaworthy Package |
GB T1591 Alloy Steel Plate SGS Hot Rolled Cold Rolled For Chemical Industry
| Name: | Hight Strength Alloy Steel |
|---|---|
| Type: | Steel Sheet, Cold Rolled Steel Sheet |
| Thickness: | 0.3-115mm |
Galvanize 3000-18000mm Boiler Corrosion Resistant Steel Plate High Strength
| Port: | Shanghai, Tianjin, Qingdao, Etc. |
|---|---|
| Package: | Standard Export Seaworthy Package |
| Length: | 3000-18000mm |
Nm 450 High Strength Wear Steel Plate In Boiler
| Application: | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
|---|---|
| Material: | Wear Resistant Steel Plate |
| Technique: | Hot Rolled |
±3% Tolerance Hardened Nm450 Steel Plate With Coated Surface
| Application: | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
|---|---|
| Material: | Wear Resistant Steel Plate |
| Width: | 1500-4100mm |
6mm wear resistant 500 Steel Plate Bendable Weldable 450 HBW Nominal Hardness
| Length: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated Or As Requested |
| Product Name: | 6mm NM500 Wear Resistant Steel Plate |
NM450Q Abrasion Resistant Steel Sheet 3–120mm width high performance
| Product Name: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade Level: | Nm450Q |
| Standards: | GB/T 24186-2009 |
NM400Tuf NM450Tuf Abrasion Resistant Steel Sheet Plate For Quarrying Industries
| Product Name: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade Level: | NM450Tuf |
| Standards: | GB/T 24186-2009 |


