All Products
-
Wear Resistant Steel Plate
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Seamless Stainless Steel Pipe
-
Weather Resistant Steel Plate
-
Shipbuilding Steel Plate
-
Tool Steel Sheet
-
Alloy Steel Plate
-
Boiler Steel Plate
-
Structural Steel Profiles
-
API Line Pipe
-
Colored Stainless Steel Sheets
-
Mold Steel Plate
-
Galvanised Steel Coil
-
Chris ThomasPERFECT!!!!!! high quality, arrived amazingly quick, I am very very happy with this order. Really, the best. thanks! -
Alp AydogduSerious and responsible seller, I recommend -
Yannis Sintosexcellent quality, as described. Great value for money. -
Philipp EggertProduct compliant and shipped quickly.
Keywords [ wear resistant steel plate ] match 176 Products.
Coated Hot Rolled Abrasion Resistant Steel Plate High Toughness And Durability
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Tolerance: | ±3% |
| Width: | 1500-4100mm |
Wear Resistant Steel High Strength Plates Hot Rolled Technique And ±3% Tolerance
| Alloy Or Not: | Alloy |
|---|---|
| Surface Treatment: | Coated |
| Material: | Wear Resistant Steel Plate |
SGS NM450SP Super Wear Resistant Steel Sheet custom Surface Treatment
| Product Name: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade Level: | NM450SP |
| Standards: | GB/T 24186-2009 |
Hot Rolled Technique Abrasion Resistant Steel Plate for Container Plate Durable
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Width: | 1500-4100mm |
Hot Rolled High Strength Steel Sheet Wear Resistant Plate For Container
| Application: | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
|---|---|
| Material: | Wear Resistant Steel Plate |
| Alloy Or Not: | Alloy |
Tolerance ±3% High Strength Steel Plate For Wear Resistant Construction
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Material: | Wear Resistant Steel Plate |
| Length: | 3000-18000mm |
Hot Rolled Wear Resistant Plate 3-120mm Thick for Heavy Duty Applications
| Description: | Wear Resistant Steel Plate |
|---|---|
| Width: | 1500-4100mm |
| Length: | 3000-18000mm |
AiSi DIN Abrasion Resistant Steel Plate Anti Wear 14mm For Metallurgy
| Product Name 1: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade: | Nm500 |
| Standard: | AiSi, ASTM, Bs, DIN, GB, JIS |
GB/T 24186-2009 Nm450 Steel Plate Wear Resistance Steel Sheet High Durability
| Product Name: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade Level: | Nm450 |
| Standards: | GB/T 24186-2009 |
Low Yield Ratio NM400TP Wear Resistant Steel Plate Abrasion Resistant
| Product Name: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Grade Level: | NM400TP |
| Standards: | GB/T 24186-2009 |


