All Products
-
Wear Resistant Steel Plate
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Seamless Stainless Steel Pipe
-
Weather Resistant Steel Plate
-
Shipbuilding Steel Plate
-
Tool Steel Sheet
-
Alloy Steel Plate
-
Boiler Steel Plate
-
Structural Steel Profiles
-
API Line Pipe
-
Colored Stainless Steel Sheets
-
Mold Steel Plate
-
Galvanised Steel Coil
-
Chris ThomasPERFECT!!!!!! high quality, arrived amazingly quick, I am very very happy with this order. Really, the best. thanks! -
Alp AydogduSerious and responsible seller, I recommend -
Yannis Sintosexcellent quality, as described. Great value for money. -
Philipp EggertProduct compliant and shipped quickly.
Keywords [ wear resistant steel plate ] match 176 Products.
Coated Nm 450 Wear Resistant Steel Plate For Ship
| Tolerance: | ±3% |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Application: | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
Boiler Anti Corrosive Wear Resistant Steel Plate 3-120mm Thickness
| Tolerance: | ±3% |
|---|---|
| Application: | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Width: | 1500-4100mm |
High Performance Wear Resistant Steel Plate For Extreme Environments
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Thickness: | 3-120mm |
AR400 & AR500 NM400 Wear Resistant Steel Plate
| Material: | NM360, NM400, NM450, NM500,etc |
|---|---|
| Thickness: | 3-120mm |
| Width: | 1500-4100mm |
High Strength Abrasion Wear Resistant Steel Plate AR500 NM400
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Material: | NM360, NM400, NM450, NM500,etc |
| Thickness: | 3-120mm |
NM360 Hot Rolled Wear Resistant Steel Plate High Toughness
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Material: | NM360, NM400, NM450, NM500,etc |
| Thickness: | 3-120mm |
NM400 Wear Resistant Steel Plate with 400HB Hot Rolled Wear Plate Steel
| Description: | Hot Rolled NM400 Wear Plate Steel Plate |
|---|---|
| Material: | NM360, NM400, NM450, NM500 |
| Surface Treatment: | Coated,Painted,Oiled Or As Customers' Request |
High Strength Wear Resistant Steel Plate NM360 / NM400 / NM450 / NM500
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Material: | NM360, NM400, NM450, NM500,etc |
| Length: | 3000-18000mm |
Hot Rolled NM400 Wear Resistant Steel Plate For Tough Environments
| Material: | NM360, NM400, NM450, NM500,etc |
|---|---|
| Length: | 3000-18000mm |
| Thickness: | 3-120mm |
High Strength Abrasion Resistant Steel Plate Anti Corrosive Width Range 1500-4100mm
| Material: | Wear Resistant Steel Plate |
|---|---|
| Length: | 3000-18000mm |
| Thickness: | 3-120mm |


