All Products
-
Wear Resistant Steel Plate
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Seamless Stainless Steel Pipe
-
Weather Resistant Steel Plate
-
Shipbuilding Steel Plate
-
Tool Steel Sheet
-
Alloy Steel Plate
-
Boiler Steel Plate
-
Structural Steel Profiles
-
API Line Pipe
-
Colored Stainless Steel Sheets
-
Mold Steel Plate
-
Galvanised Steel Coil
-
Chris ThomasPERFECT!!!!!! high quality, arrived amazingly quick, I am very very happy with this order. Really, the best. thanks! -
Alp AydogduSerious and responsible seller, I recommend -
Yannis Sintosexcellent quality, as described. Great value for money. -
Philipp EggertProduct compliant and shipped quickly.
Keywords [ wear resistant steel plate ] match 176 Products.
NM360 Abrasion Resistant Steel Plate 2mm 6mm 8mm Hot Rolled Steel Sheet
| Length: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Width: | 1200-4000mm |
| Thickness: | 1.1mm~300mm |
NM500 Abrasion Resistant Steel Plate GB JIS 2000mm 3000mm
| Length: | Wear Resistant Steel |
|---|---|
| Third Party Inspection: | SGS |
| Standard Name: | GB, JIS |
Abrasion Resistant Flange Wear Resistant Steel Sheet / Plate Nm450
| Package: | Standard Export Package |
|---|---|
| Width: | 1500-4100mm |
| Tolerance: | ±3% |
Hot Rolled Abrasion Resistant Steel Plate For Ship
| Tolerance: | ±3% |
|---|---|
| Application: | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
| Thickness: | 3-120mm |
Hot Rolled High Tensile Steel Plate Wear Resistant
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Width: | 1500-4100mm |
Hot Rolled strength Steel Plate for Special strength and Technique
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Material: | NM360, NM400, NM450, NM500,etc |
| Thickness: | 5mm-120mm,or As Requirement |
Hot Rolling Technique strength Steel Plate with Tolerance ±3%
| Description: | Wear Steel Plate |
|---|---|
| Material: | NM360,NM400,NM450,NM500,NM550,NM600 |
| Width: | 1500-4100mm |
Weather Proof Rust Resistant Steel Plate 1000-3000mm Width
| Surface Treatment: | Coated, Painted, Galvanized, Etc. |
|---|---|
| Special Use: | High-strength Steel Plate |
| Packaging: | Standard Export Seaworthy Package |
Q500nhb 12mm Weather Resistant Steel Plate A588 Corten Steel
| Product Name: | Weather Resistant Steel Plate |
|---|---|
| Grade: | A588 |
| Application: | Ship Plate, Boiler Plate, Container Plate, Flange Plate |
High Strength Weather Resistant Steel Plate Length 1000-12000mm Thickness 2-200mm
| Material: | Weather Resistant Steel Plate |
|---|---|
| Width: | 1000-3000mm |
| Grade: | Q235NH, Q355NH, Q415NH, Q460NH, Q500NH, Q550NH, Etc. |


