All Products
-
Wear Resistant Steel Plate
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Seamless Stainless Steel Pipe
-
Weather Resistant Steel Plate
-
Shipbuilding Steel Plate
-
Tool Steel Sheet
-
Alloy Steel Plate
-
Boiler Steel Plate
-
Structural Steel Profiles
-
API Line Pipe
-
Colored Stainless Steel Sheets
-
Mold Steel Plate
-
Galvanised Steel Coil
-
Chris ThomasPERFECT!!!!!! high quality, arrived amazingly quick, I am very very happy with this order. Really, the best. thanks! -
Alp AydogduSerious and responsible seller, I recommend -
Yannis Sintosexcellent quality, as described. Great value for money. -
Philipp EggertProduct compliant and shipped quickly.
Keywords [ wear resistant steel plate ] match 176 Products.
Galvanized 6-200mm Thick Boiler Steel Plate For Industrial Use
| Width: | 1500-4000mm |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel |
| Application: | Pressure Vessel, Boiler, Storage Tanks, Etc. |
Iso Certified Shipbuilding Steel Plate For Offshore Platform Bs Standard
| Grade: | A, B, D, E, AH32/36/40, DH32/36/40, EH32/36/40, Etc. |
|---|---|
| Length: | 6000mm-15000mm |
| Certificate: | ISO, SGS, BV, Etc. |
6mm-200mm Thickness Naval Shipbuilding Steel Plate For Naval Industry
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Suit For All Kinds Of Transport, Or As Required. |
|---|---|
| Length: | 6000mm-15000mm |
| Grade: | A, B, D, E, AH32/36/40, DH32/36/40, EH32/36/40, Etc. |
HR CR 309 309s Stainless Steel Sheet 1mm-20mm Stainless Steel Plate
| Name: | Stainless Sheet Metal |
|---|---|
| Material: | 309 Stainless Steel |
| Surface: | BA 2B |
AISI Shipbuilding High Strength Steel Plate E36 Grades
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Suit For All Kinds Of Transport, Or As Required. |
|---|---|
| Application: | Shipbuilding, Offshore Platform, Etc. |
| Product Name: | Shipbuilding Steel Plate |
Marine Ah36 Steel Plate For Offshore Platform
| Package: | Standard Export Seaworthy Package, Suit For All Kinds Of Transport, Or As Required. |
|---|---|
| Grade: | A, B, D, E, AH32/36/40, DH32/36/40, EH32/36/40, Etc. |
| Surface Treatment: | Coated, Painted, Galvanized, Etc. |
ASTM Mold Steel Plate Hot Die Steel Plate H13 Fatigue Resistant
| Type Name: | ASTM Steel Mold Steel Plate Tool Steel Hot Die Steel H13 1.2344 |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Transport Package: | Standard/Customized |
Customizable 304H Stainless Steel Plate ASTM A240 High Performance
| Name: | Stainless Steel Sheet |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Surface: | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
9mm 12mm Shipbuilding Steel Plate Black Surface AH36 Steel Plate
| Application:: | Shipbuilding Steel Plate |
|---|---|
| Thickness Range: | 5 Mm -150 Mm |
| Width Range: | 1500 Mm - 3900 Mm |
1.2080 Cold Rolled Steel Plate SKD61 For Hot Squeezing Mould
| Type Name: | Prime Quality D3 1.2080 Die Mold Steel Plate For Die Casting |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Model NO.: | 1.2344 H13 SKD61 |


