All Products
-
Wear Resistant Steel Plate
-
Stainless Steel Sheet Plate
-
Seamless Stainless Steel Pipe
-
Weather Resistant Steel Plate
-
Shipbuilding Steel Plate
-
Tool Steel Sheet
-
Alloy Steel Plate
-
Boiler Steel Plate
-
Structural Steel Profiles
-
API Line Pipe
-
Colored Stainless Steel Sheets
-
Mold Steel Plate
-
Galvanised Steel Coil
-
Chris ThomasPERFECT!!!!!! high quality, arrived amazingly quick, I am very very happy with this order. Really, the best. thanks! -
Alp AydogduSerious and responsible seller, I recommend -
Yannis Sintosexcellent quality, as described. Great value for money. -
Philipp EggertProduct compliant and shipped quickly.
Keywords [ wear resistant steel plate ] match 176 Products.
ASTM 304 304l 2 Mm 4x8 Cold Rolled Stainless Steel Plate Hairline Cold Rolled
| Name: | Stainless Sheet Metal |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Surface: | BA/2B/NO.1/NO.3/NO.4/8K/HL/2D/1D |
DIN Width 100-3000mm High Strength Steel Plate HRC20-HRC60
| Hardness: | HRC20-HRC60 |
|---|---|
| Length: | 1000-6000mm |
| Width: | 100-3000mm |
Skh-9 M2 M42 Mold Steel Plate Cr12MoV 0.2mm-400mm Wall Thickness
| Product Name: | Mold Steel |
|---|---|
| Tech Type: | Hot Rolled |
| Transport Package: | Standard/Customized |
304 Stainless Steel Plate 2 mm Cold Rolled SS Sheet 304
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Standard: | ASTM, AISI, DIN, EN, GB, JIS, JIS,AISI |
| Material: | 201/ 304/ 304L/ 321/ 316/ 316L/ 309S/ 310S/ 904L, Etc |
Mirror Finish 304 316 Stainless Steel Plate Cold Rolled SS Sheet
| Grade: | 300 Series |
|---|---|
| Material: | 201/ 304/ 304L/ 321/ 316/ 316L/ 309S/ 310S/ 904L, Etc |
| Thickness: | 0.3-30mm |
321 Stainless Steel Sheet 2mm Stainless Steel Plate
| Grade: | 200 Series,300 Series,400 Series |
|---|---|
| Material: | 201/ 304/ 304L/ 321/ 316/ 316L/ 309S/ 310S/ 904L, Etc |
| Thickness: | 0.3-30mm |
Carbon Mould Tool Steel Plate D3 1.2080 Heat Reisistant Fatigue Resistant
| Type Name: | Mold Steel |
|---|---|
| Length: | As Per Request |
| Grade Type: | Hot Rolled |
Special Alloy Tool Die Steel Plate H13 1.2344 SKD61 HRC33-37
| Type Name: | Mold Steel |
|---|---|
| Technique: | Hot Rolled |
| Model NO.: | 1.2344 H13 SKD61 |
Cold Rolled Container Alloy Steel Plate A572Gr50 Pretreatment
| Alloy Or Not: | Is Alloy |
|---|---|
| Processing Service: | Cutting, Painting, Ball Blasting, Pretreatment |
| Edge: | Mill Edge, Slit Edge |
ASTM ASME Standard 201 Stainless Steel Pipe 6m 12m Wear Resisting
| Names: | 201 Stainless Steel Pipe |
|---|---|
| Corrosion Resistance: | Wet Resistance |
| Standard: | ASTM ASME |


